Teknoloji

ASUS, NVIDIA GeForce RTX 4070 Ekran Kartının Dört Yeni Versiyonunu Tanıttı

ASUS, NVIDIA’nın yeni GeForce RTX 4070 ekran kartı modelini duyurdu. Bu model, NVIDIA Ada Lovelace mimarisine dayanıyor ve oyun dünyasının yeni standartları olan DLSS 3 nöral işleme ve gerçek zamanlı ışın izleme teknolojilerini içeriyor. GeForce RTX 4070’nin başlangıç fiyatı 599 ABD doları olup, çoğu modern oyunu 1440p çözünürlükte 100 kare üzerinde hızda çalıştırabiliyor.

ROC Strix GeForce RTX 4070 ise daha uygun bir fiyatla GeForce RTX 4070 Ti modelinin üstün mühendislik özelliklerini kullanıcılara sunuyor. Bu kart, 3,12 yuva yer kaplayan kalın tasarımı ve 338,9 mm uzunluğuyla MaxContact soğutma bloğunda geniş bir hava akışı yüzeyine sahip. Ayrıca, siber punk tasarım ve ultra sağlam yapı gibi ROC Strix serisine özgü özellikler de bulunuyor. Kart, en yeni 12VHPWR güç kaynağı standardına uyum sağlayan 16 pimli güç bağlantısı ve diğer güç kaynakları için adaptörle birlikte geliyor. Üç adet 11 kanatlı Eksen Teknolojili fan, %31 daha fazla hava itme ve %56,3 daha yüksek statik basınç oluşturma özelliklerine sahip. Ayrıca, büyük arka plaka dB teknolojisi ile hafif iş yüklerinde tamamen sessiz çalışma sağlanabiliyor.

ASUS Dual GeForce RTX 4070 ve Dual White GeForce RTX 4070 ise siyah ve beyaz renk seçenekleriyle mükemmel bir sistem oluşturmak isteyen kullanıcılara hitap ediyor. Bu kartlarda performans ve sessizlik modları arasında geçiş imkanı sunan Dual BIOS anahtarı, fanların bağlanabileceği iki adet FanConnect II başlığı ve Aura Sync uyumlu ARGB ışıklar gibi ASUS’un vazgeçilmez özellikleri bulunuyor. Kaliteli yapıya sahip olan kartlar, sağlam güç dağıtımı ve ASLIS Auto-Extreme üretim süreci sayesinde uzun yıllar kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır.

TUF Gaming GeForce RTX 4070 ise performans ve güvenilirliği bir araya getiriyor. Strix sürümündeki güçlü CPU’yu temel alan bu kart, biraz daha kalın bir soğutma bloğu ve daha kısa bir tasarıma sahiptir. Alüminyum arka plaktaki geniş havalandırma açıklığı, önceki nesil modellere göre daha fazla hava akışı sağlar. 3,15 yuva yer kaplayan kartta yeni 11 kanatlı Eksen Teknolojili fanlar kullanılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu