Teknoloji

PlayStation 5 Dünya Çapında 40 Milyon Satışa Ulaştı

 

PlayStation 5, dünya çapında 2020 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana 40 milyon birimden satış elde ederek büyük bir başarıya imza atmıştır. 30 Eylül 2022’de sona eren mali çeyrekte ise 25 milyonuncu PS5 birimini satan Sony, dokuz aydan biraz daha fazla bir süre içerisinde 15 milyon PS5 konsolu daha satarak bu önemli dönüm noktasını gerçekleştirmiştir.

Sony Interactive Entertainment’ın (SIE) Başkanı ve CEO’su Jim Ryan, bu önemli başarıyı bir blog gönderisiyle duyurarak, PS5’in satış performansı ve oyuncu topluluğunun katkılarına vurgu yapmıştır. Ryan, özellikle tedarik zinciri sorunları nedeniyle önceden stokta tutmanın zorluğunu anlamış olsa da, şu anda PS5’in “iyi stoklanmış” olduğunu ve artık “bastırılmış talebin nihayet karşılandığını” ifade ederek olumlu bir tablo çizmiştir.

PlayStation 5

Bununla birlikte, Jim Ryan, PS5’in oyun kütüphanesine de dikkat çekmiştir. Şu anda PS5 için 2.500’den fazla oyun bulunmaktadır ve Sony, ortaklarıyla birlikte Final Fantasy XVI, Diablo IV ve Street Fighter 6 gibi yeni oyunlar üzerinde çalışmaktadır. Oyuncu topluluğunun da aktif katkılarıyla birlikte, en iyi 40 oyun listesi oyuncularla paylaşılmıştır.

PlayStation 5’in bu büyük başarısı, Sony’nin oyun konsolu dünyasında hala güçlü ve ilgi çekici bir varlık olduğunu kanıtlamaktadır. Oyuncuların ve teknoloji meraklılarının, PS5’in gelecekteki gelişmelerini ve oyun kütüphanesine eklenen yeni oyunları heyecanla beklediği görülmektedir. Bu başarı, PlayStation topluluğuna teşekkür edilerek kutlanmış ve daha da güçlenen PS5 ile oyun dünyasına daha fazla heyecan ve yenilik getirmek hedeflenmiştir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu