Film TavsiyeleriÖneriler

Bilim Kurgu Filmi Önerileri

Arrival

Arrival (Geliş) – SOSYAL YAŞA

Uzaylıların dünyayı ziyaret etmesi ve dünya dillerini çözmek için bir dilbilimcinin çabalarını konu alıyor. Yönetmenliğini Denis Villeneuve üstlenirken, başrollerinde Amy Adams, Jeremy Renner ve Forest Whitaker yer alıyor. IMDb puanı 7.9.

Blade Runner 2049

BLADE RUNNER 2049 - Official Trailer - YouTube

Önceki filmin 30 yıl sonrasında geçen bir distopik geleceği konu alıyor. Başrollerinde Ryan Gosling, Harrison Ford, ve Ana de Armas yer alıyor. Yönetmenliğini Denis Villeneuve üstlenirken, IMDb puanı 8.0.

Interstellar

Yıldızlararası (Interstellar) Filminin Bilimsel Arka Planı ve Kuramsal  Analizi - Evrim Ağacı

Bir grup astronotun uzayda geçirdikleri bir macerayı anlatıyor. Başrollerinde Matthew McConaughey, Anne Hathaway, ve Jessica Chastain yer alıyor. Yönetmenliğini Christopher Nolan üstlenirken, IMDb puanı 8.6.

Ex Machina

Bant Mag:Akıl kaçırmak için yeni neden: ''Ex-Machina''

Bir yazılım milyarderinin yapay zekâya sahip bir robotu test etmesi sonucu gelişen olayları konu alıyor. Başrollerinde Domhnall Gleeson, Alicia Vikander ve Oscar Isaac yer alıyor. Yönetmenliğini Alex Garland üstlenirken, IMDb puanı 7.7.

Annihilation

Annihilation (2018) - IMDb

Uzaylı bir nesnenin, kendine özgü bir alan yaratarak dünyadaki her şeyi yutması sonucu oluşan bir alanın içindeki bir grup bilim insanının macerasını konu alıyor. Başrollerinde Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh, ve Tessa Thompson yer alıyor. Yönetmenliğini Alex Garland üstlenirken, IMDb puanı 6.8.

Bu filmler son 5 yıl içinde çıkmış ve eleştirmenler tarafından yüksek puanlar almış önemli bilim kurgu filmlerindendir. Her biri farklı bir hikayeye sahiptir ve farklı yönetmenler tarafından çekilmiştir. Bu filmleri izleyerek, etkileyici hikayeleri ve görsel efektleri deneyimleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu